Aké oblečenie sa hodí k Vašej postave?

Bez ohľadu na to, čo ste čítali v módnych časopisoch, neexistuje žiadny určený prístup k štýlu. Zábavná vec na móde (a dôvod, prečo sme taký posadnutý šatami a topánkami) je, že doslova ide o čokoľvek – ak sa Vám to páči a cítite sa dobre.

Prvým krokom k nájdeniu správneho oblečenia, ktoré z Vás praví sexy bohyňu, rockovú hviezdu alebo generálneho riaditeľa, je zistiť konkrétny typ Vášho tela, aby ste mohli ukázať Vaše najlepšie stránky.

Tvar tela je všetko o pomere, a móda je o tom, že obliekanie týchto rozmerov by malo vyzerať čo najlepšie. Keď premýšľate o typoch tela, vaporeta nezameriavajte sa na výšku a hmotnosť. Zamerajte sa na tvar. Štíhla žena môže mať ten istý tvar tela ako žena s veľkou hmotnosťou, rovnako ako nízka žena môže mať rovnaký tvar tela ako jej vyšší priateľ. A nie je to o snahe vyzerať štíhlo; ide o zdokonaľovanie Vášho tvaru a zdôraznenie toho, čo máte, tak že sa cítite najlepšie v každom kuse oblečenia, ktoré vlastníte.
.

Každý z nás je jedinečný – a naše telo tiež! Avšak naše telesné tvary sú zvyčajne zúžené do piatich všeobecných kategórií: hruška, klin, obdĺžnik, jablko a presýpacie hodiny. Môžete spadnúť do jednej kategórie, alebo môžete byť zmesou dvoch alebo viacerých kategórií.

Akonáhle ste určili svoj tvar tela, môžete začať rozmýšľať, ktoré módne trendy sa Vám hodia, a ktorým by ste sa mali vyhnúť. Strávte nejaký čas pred zrkadlom a spravte spravodlivé a čestné posúdenie Vášho tela.

Uvedieme si 3 príklady:

1. Tvar hrušky

Vaše spodné telo je širšie ako horné telo – inými slovami, boky sú širšie ako Vaše ramená. Vaše boky sú zaoblené a Váš pás je dobre definovaný. Vaše najlepšie aktíva sú ramená a trup. Zdôraznite pás a ruky, pridajte objem do ramien a hornej časti tela. Výstrihy by mali zvýrazniť ramená a pás. Vyberte si vizuálne zaujímavé lemovky na šatách, ktoré sťahujú boky a stehná. Experimentujte so svetlými farbami a tmavými odtieňmi pre kontrast. Vyberajte si špicaté topánky, ktoré predlžujú Vaše nohy.

2. Typ klin

Tiež známy ako prevrátený trojuholník, tento tvar tela má široký hrudník a široké ramená s úzkym pásom a bokmi. Vaše nohy sú Vašou silnou stránkou. Zdôraznite svoje spodné telo pri zahalení ramien a hornej časti tela. Zvýraznite a upriamte pozornosť na to, čo sa Vám páči. Máte veľké ramená a ruky? Choďte bez ramienok podprsenky a noste náhrdelník, aby ste to skutočne ukázali. Ak máte skvelé nohy, rozhodnite sa pre niečo kratšie. Taktiež formovacie prádlo je nevyhnutnosťou bez ohľadu na Vašu veľkosť, dáva Vám skvelú siluetu. Noste nohavice so širokou nohou. Noste plné sukne. Experimentujte s vysokokvalitnými štýlmi. Hľadaj oblečenie, ktoré vytvára ilúziu pásu.

3. Obdĺžnik

Pásy, bedra a šírka ramien sú podobné. Vaše najlepšie aktíva sú Vaše ruky a nohy. Vytvorte krivky a ukážte štíhle nohy a ruky. V prípade obdĺžnikového tvaru alebo typu pravítka odporúčame výstrih, ktorý dodá Vášmu telu krivky. Noste sukne s bočným výrezom. Skvelou alternatívou šiat pre obdĺžnikovo tvarované telo sú tielka a sukne, ktoré sú v súčasnosti v trende. Noste dlhé bundy na vytvorenie štíhleho vzhľadu.