Pôžička na nábytok

Kto nemá rád dobre vybavený dom alebo byt? Koniec koncov vidíme krásny interiérový dizajn v každom seriáli, ktorý sledujeme alebo v každom časopise, ktorý otvoríme. Všetci si zaslúžime elegantnú a pohodlnú sedačku, že? Ale zaslúžiť si to a kúpiť si, to sú dve veci. Pred ďalším nákupom nábytku by ste mali premýšľať dvakrát predtým, než ho budete financovať. Ako sa ukáže, migliore griglia elettrica, existujú dve hlavné nevýhody pri financovaní nábytku, dokonca aj pri nulových percentách úroku spolu s niekoľkými ďalšími úvahami. Takže poďme sa pozrieť bližšie, aké to teda sú.

Vo väčšine prípadov to funguje takto – nábytkárska spoločnosť Vás uloví so „špeciálnou akciou“, kde sa zapojíte do úveru na nábytok a vyhnete sa plateniu úrokov. To je skvelé na prvý pohľad, pretože platíte nízke mesačné splátky spočívajúce v hodnote a cene za nábytok. Teoreticky nebudete strácať peniaze na úroky, a preto tiež neplatíte viac ako maloobchodnú cenu. Môžete mať peniaze vo vrecku na iné výdavky. A toto usporiadanie môže fungovať. Mali by sme spomenúť, že nábytok je pravdepodobne predražený, ale bez ohľadu na to, že tento typ plánu môže fungovať presne tak, ako to vyznieva – zabraňuje Vám platiť úroky. Ale to všetko závisí od toho, že robíte včasné platby a úplne zaplatíte nábytok pred uplynutím platnosti nulového úroku.

Nesplníte niektorú z týchto podmienok, pravdepodobne budete mať veľké problémy. Väčšina takýchto úverov má doložku. Tá sa stanovuje tak, že ak neukončíte platby včas a neuhradíte celý úver do konca propagačného obdobia, splatíte aj retroaktívne úroky.

Možno ste už predtým počuli o odložených splátkach a ste plne pripravení splniť požiadavky splácania. Dúfajme, že to znamená, že máte tiež rezervu dodatočných úspor vyčlenených na prekvapenie. To je skvelé, ale je tu ešte jedna úvaha, ktorú budete musieť mať na pamäti – ako sa úver bude zobrazovať v úverovom registri.

Prvá možnosť je, že tento úver sa bude viesť ako pôžička. To nie je žiadnym prekvapením, pretože väčšina z nás prirodzene hodnotí takúto dohodu ako pôžičku (mesačné platby za určenú sumu, tostapane prezzi), ale druh úveru je problematický. Nábytkové pôžičky často spadajú pod označenie spotrebiteľský úver, čo je typ výrobku, ktorý je zvyčajne určený tým, ktorí majú úver bez uvedenia dôvodu. Výsledkom toho môže byť, že tento druh úveru vo Vašej úverovej správe, najmä v niekoľkých prípadoch, môže byť videný negatívne veriteľmi a znížiť Vašu bonitu.

Ďalším spôsobom, ako sa tieto úvery vykazujú sú ako revolvingové účty, a to je z iného dôvodu problematické. Úverové splátky neprispievajú k Vášmu využitiu úveru (suma dostupného kreditu, ktorý používate), ale sú vedené ako revolvingové účty.

Možno, že najlepším krokom by bolo spýtať sa, ktorú banku obchod používa na jeho financovanie, a potom vykonať nezávislý výskum, aby ste sa dozvedeli viac o skúsenostiach iných s touto spoločnosťou. Fórum môže byť skvelým zdrojom. Tiež tieto obavy nemusia znamenať, že by ste mali získať finančné prostriedky inde pri nákupe nábytku, najmä ak obchod ponúka nulový úrok.

Ak sa chcete vyhnúť nevýhodám financovaného nábytku, máte dve hlavné možnosti – ušetrite peniaze, kým si ho nemôžete dovoliť v hotovosti alebo kúpiť použitý nábytok. Nákup použitého nábytku je skvelá taktika, pretože nábytok je výrazne zľavnený.