Second Hand nakupovanie

Možno vám boli povedané nejaké zlomyseľné príbehy a radšej si kúpite nové oblečenie, alebo sa vám to jednoducho nepáči. Chápem. Mohol by som vám povedať fakty o tom, ako je rýchla móda jedným z najviac skorumpovaných a znečisťujúcich odvetví na svete, ale problémom je, že pre mnohých sú tieto fakty len skutočnosťami, ktoré poznajú bez toho, aby to pre nich preukázalo nejaké súčasné a reálne životné skúsenosti meilleur scie sabre.

Vzhľadom k tomu, že móda je o tom, že vyzeráte dobre, chcete byť na tom čo najlepšie. Takže prečo by ste si mali kúpiť oblečenie z druhej ruky? A prečo darovať oblečenie?Moja odpoveď je áno, áno! Použité oblečenie je najlepší spôsob, ako sa zaobchádzať s textilným odpadom.

Darované oblečenie je najlepším spôsobom nakladania s odpadom. Dovoľte mi zabiť dve muchy jednou ranou pre vás. Tu sú 3 dôvody, prečo je to najlepší spôsob, ako riešiť textilný odpad a prečo by to malo znamenať niečo aj pre vás.

Nakupovanie z druhej ruky znamená, že akúkoľvek cenu, ktorú zaplatíte, je iba polovicou ceny pôvodného tovaru. Najčastejšie sa oblečenie daruje, pretože osoba, ktorá ho kúpila, už ho nemá rada, alebo kúsok už nie je vhodný. Môžete nájsť rôzne značky, či už značkové alebo oblečenie z Lidlu. Zahŕňa aj niektoré z najnovších trendov za výnimočne nízke ceny. Keďže použité oblečenie pochádza zo všetkých dekád, môžete preskúmať módnu minulosť, aby ste vyjadrili jedinečnú osobu, ktorou ste.

Je to najlepší spôsob, ako zaobchádzať s textilným odpadom, pretože oblečenie sa po niekoľkých použitiach nevyhadzuje, ide do nového domova na ďalších päť rokov alebo viac. Znie to zbytočne, ale premýšľajte nad tým, kde sa všetko vaše oblečenie vyhodilo. Skládky. Existuje veľká možnosť, že jeden deň, mesto, v ktorom žijete, nemôže mať inú možnosť, ako obrátiť jediný voľný priestor na skládku, pretože nie je inde miesto. Môže to byť vaše okolie alebo dvor.

V našich odevoch je veľa vody a chemikálií. Keď hovorím veľa, mám na mysli 2000 litrov vody, ktoré sa spotrebujú, aby sa vytvoril jeden pár modrých džínsov. Ak recyklujeme nepoužité oblečenie, znamená to, že nebudeme platiť túto cenu v budúcnosti. Okrem skládok existujú škody na životnom prostredí, strata biotopov pre zvieratá a znečistenie prírodných zdrojov. Ktoré peniaze sú určené na ich ochranu a čistenie? Vaše daňové peniaze! Kam smerujú tieto skládky? Kamkoľvek. A voda, ktorá sa používa na výrobu odevov, je pravdepodobne pitná voda… Myslíte si, že tá nebude vyčerpaná, ale počkajte si na toto prekvapenie.

Aký je lepší spôsob riešenia textilného odpadu? Oblečenie má dlhšiu životnosť. Keď sa veci vyhadzujú stovkami ľudí, v rovnakom čase sa vytvára exponenciálne množstvo odpadu. Ale keď ľudia používajú oblečenie v čo najväčšom rozsahu, to oblečenie môže vydržať až desať rokov, než sa dotkne skládky. To znamená, že jeden džín môže byť použitý niekým iným – súrodencom, bratrancom alebo priateľom. Zaplatili ste malú sumu a výhody boli stokrát vyššie tronconneuse elagueuse guide d’achat.

Ak si myslíte, že oblečenie z druhej ruky znamená, že vyzeráte chudobne, je to práve naopak. Áno, sú zastarané položky, ale celkovo sú to relatívne nové veci, ktoré sa nepoužívajú. Každý vie, že byť chudobným je jedna vec, ale vyzerať chudobne, môže byť zlé. Váš vzhľad je kľúčovým faktorom v oblastiach, ako sú pracovné pohovory.